Pėrkundjet e Njutonit

Ky aplet simulon njė eksperiment tė mirėnjohur, i cili demostron ligjet e ruajtjes sė impulsit dhe energjisė.

 

 
Fizika
Aplete Fizike

URL: http://www.walter-fendt.de/ph14al/ncradle_al.htm
© Walter Fendt, 4 nėntor 1997
© Versioni nė shqip: Arten Shuqja, 1 tetor 2006

Ndryshimi i fundit: 13 korrik 2007